tramersorgu.com loading sayfa yukleniyor gorseli

Hakkımızda

tramersorgu.com web sitesi ile vatandaşların , Satın alacakları veya sahibi oldukları aracın, hasar kaydı , kilometre kaydı, gibi önemli bilgilerine kolayca ulaşabilmeleri hedeflenmiştir.
Sisteme üye olup sorgu bakiyesi satın alındıktan sonra sorgulamalar yapılabilir veya misafir kullanıcı olarak online ödeme yöntemiyle sorgu yapılabilir.
Kullanıcılar sisteme üye olduktan sonra sorgu bakiyesi satın alarak, dilediği aracın "hasar geçmişlerini, araç detay bilgilerini, kilometre kayıtlarını, borç bilgilerini, eksper raporuna göre değişen parçalarını, trafik ve kasko poliçelerini, kaza tespit tutanağını" plaka ya da şasi numarası ile sorgulayabilirler.
Daha önce yapmış oldukları tüm sorgulara uygulama üzerinden, ücretsiz olarak istedikleri zaman kolayca erişim sağlayabilirler.
tramersorgu.com web sitesi mobil uyumlu olup, site üzerinden yapılabilen tüm işlemler cep telefonları tarayıcıları ile uyumlu tasarlanmıştır.

İletişim

TRAMERSORGU Bilişim Sanayi ve Tic. Ltd. Şti.

Atıfbey Mahallesi 67.Sokak Numara 33/35 Amass İzmir Rezidans Gaziemir / İZMİR

info@tramersorgu.com

0850 850 4955

0552 220 4955

Üyelik işlemleri

Nasıl üye olabilirim ?
tramersorgu.com'a hemen üye olmak için sayfanın en üst sağında yer alan Üye Ol bağlantısına tıklaması gerekmektedir.
Üyelik sözleşmesine nasıl ulaşabilirim ?
Sözleşmeye sayfanın en altında yer alan Üyelik Sözleşmesi bağlantısından ulaşabilirsiniz.
Şifremi unuttum, ne yapmalıyım ?
Şifremi unuttum linkiyle sisteme kayıtlı e-posta adresinize veya kayıtlı cep telefonu numaranıza şifrenizi isteyebilirsiniz. Yeni şifreniz en kısa sürede e-posta adresinize veya cep telefonu numaranıza gönderilecektir.
Üye olmak ücretli mi ?
Hayır, tramersorgu.com'a üye olmak ücretsizdir.
Üyeliğimi iptal etmek istiyorum. Ne yapmalıyım ?
Üyeliğinizi iptal etmek için 0850 850 49 55 numaralı telefonu arayabilir veya hizmet@tramersorgu.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.
Kayıt olduğum e-posta adresimi unuttum, ne yapmalıyım ?
Kayıtlı e-posta adresinizi unuttuysanız yeni bir e-posta adresiyle sistemde yeni bir üyelik oluşturmanız gerekmektedir. Bunun için Nasıl üye olabilirim ? maddesine bakınız.

Güvenlik ve yasal uyarılar

 1. Hasar Geçmişi Sorgulama hizmetiyle sunulan hasar bilgileri, 2003 yılından itibaren sigorta şirketleri tarafından yapılan kasko ve trafik sigortası hasar ödemeleri ile sınırlıdır. Hasar bilgileri bir defaya mahsus cam hasar ödemelerini içermemektedir.
 2. Sorgu sonucunda hata ya da eksiklik tespit edilmesi halinde ilgili sigorta şirketine başvuru yapılması gerekmektedir.
 3. Hasar kaydı, Değişen parça, Kaskosuz dönem, Araç detay, sorguları, Sigorta Şirketleri tarafından Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi (SBM) 'e bildirilen kayıtlardan ibarettir.tramersorgu.com bahse konu sorgulamaları Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezinin sahibi olduğu www.sigortam360.com üzerinden sağlamaktadır. tramersorgu.com sağlanan bilgi içeriği ile ilgili olarak hiçbir hukuksal sorumluluğu kabul etmez.
 4. Kilometre kaydı, sorguları TUV Türk muayene istasyonları tarafından T.C. Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü (PTT) 'e bildirilen kayıtlardan ibarettir.tramersorgu.com bahse konu sorgulamaları T.C. Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğünün sahibi olduğu hgs.epttavm.com/arac-km-sorgula üzerinden sağlamaktadır. tramersorgu.com sağlanan bilgi içeriği ile ilgili olarak hiçbir hukuksal sorumluluğu kabul etmez.
 5. Sorgu sonucu, sorgulama yapan ile tramersorgu.com arasında gizlidir.
 6. Herhangi bir uyuşmazlıkta delil olarak veya ticari amaçla kullanılamaz, çoğaltılamaz. Aksi durum TCK gereği suçtur.
 7. Hasar kaydı, Değişen parça, Kaskosuz dönem, Araç detay, sorgu sonuçları verilen bilgiler, Sigorta Şirketleri tarafından Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi (SBM) 'e ilettiği kayıtlardan ibarettir. Sigorta Şirketlerinin kayıtlarına girmemiş veya SBM'ye iletilmemiş bilgileri içermez.
 8. Kilometre kaydı, sorgu sonuçları verilen bilgiler, TUV Türk muayene istasyonları tarafından T.C. Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü (PTT) 'e ilettiği kayıtlardan ibarettir. TUV Türk kayıtlarına girmemiş veya T.C. Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü (PTT) 'e iletilmemiş bilgileri içermez.
 9. www.tramersorgu.com sitesine veya bu siteden bağlantı yapılarak ulaşılan herhangi bir web sitesine girilmesi veya bunların kullanımından doğabilecek doğrudan veya dolaylı kayıp veya zararlardan, tramersorgu.com sorumlu tutulamaz. Yönlendirme yapılan sitenin sorumluluğu malikine aittir.
 10. tramersorgu.com, www.tramersorgu.com sitesinde yayınlanmış bilgiler ya da bunlara dayanılarak yapılan işlemlerden veya siteye ulaşılamamasından doğan ve doğacak zarar veya kayıplardan dolayı hiçbir sorumluluk kabul etmez. Sitede bulunan bilgilere dayanılarak her türlü karar ve eylemin sorumluluğu bilgiyi alana ve kullanana aittir; tramersorgu.com sorumlu değildir. Sitede yer alan bilgiler herhangi bir hukuki uyuşmazlıkta delil olarak kullanılamaz.
 11. tramersorgu.com, www.tramersorgu.com sitesi ve bağlantılı elektronik ortamlarda yer alan tüm bilgileri ve tasarımı önceden haber vermeksizin değiştirme hakkına sahiptir.
 12. tramersorgu.com, www.tramersorgu.com sitesinde üçüncü şahıslara ait materyaller dışında kalan bilgi, tasarım, resim, logo gibi telif hakları, tescilli marka, patent ve mülkiyet hakkı kapsamında değerlendirilebilecek tüm haklar tramersorgu.com ve ortaklarına aittir. tramersorgu.com'nin yazılı izni olmaksızın kullanılamaz, ticari amaçla kullanılmaz.
 13. Kullanıcılar, sitedeki bilgi ve dokümanları sadece bilgi edinmek amacıyla kullanabilir. Mevcut olan bilgiler SBM tarafından aleni olarak yayınlanmış olsa dahi, tramersorgu.com'un önceden yazılı izni alınmaksızın kısmen veya tamamen kopya edilemez, dağıtılamaz, kiralanamaz, çoğaltılamaz, alt lisansla kullandırılamaz, değiştirilemez, ileride kullanılmak üzere saklanamaz, kâr amacı olmasa dahi hiçbir ticari ve tanıtım faaliyetinde kullanılamaz.
 14. www.tramersorgu.com sitesi ve içeriği, hiçbir kişi veya kuruluşa herhangi bir konuda herhangi bir taahhüt içermemektedir
 15. www.tramersorgu.com sitesi ve içeriğinin sahibi TRAMERSORGU Bilişim Sanayi ve Tic. Ltd. Şti.'dir. Sitemizi ziyaret eden kullanıcılar aşağıda belirtilenleri ve bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla diğer kullanım şartlarını kabul etmiş sayılacaktır.
 16. Site aracılığıyla verilen hizmetlerde kullanıcılardan alınan bilgilere yetkisiz erişimlerin engellenmesi için, bilgi sistemleri üzerinde gerekli güvenlik önlemleri alınmaktadır ve bu site aracılığı ile gerçekleştirilmiş olan tüm aktivitelere ait kayıtlar, TRAMERSORGU Bilişim Sanayi ve Tic. Ltd. Şti. gizlilik politikası çerçevesinde saklanmaktadır.
 17. Bu gizlilik kuralına aykırı davranış halinde ilgililer hakkında Türk Ceza Kanunu'na göre suç duyurusu yapılacaktır. Bu yolla elde edilmiş belgenin ifşa edilmesi veya kullanılması nedeniyle TRAMERSORGU Bilişim Sanayi ve Tic. Ltd. Şti.'nin doğrudan ya da dolaylı olarak uğrayacağı zararların tazmin hakkı saklıdır.
 18. E-Posta / metin / mesaj / mobil uygulama /web sayfası içeriğindeki bilgilerin yetkisiz kullanılması, çoğaltılması, dağıtılması, ilgisiz kişilere herhangi bir yolla iletilmesi ya da benzeri eylemlerde kullanılması yasaktır.

Üyelik sözleşmesi


1 TARAFLAR:

1.1 TRAMERSORGU Bilişim Sanayi ve Tic. Ltd. Şti. (tramersorgu.com olarak anılacaktır) Adres: Ayrancılar Mahallesi 75. Sokak Numara 15/2 35870 Torbalı/İZMİR
1.2 https://tramersorgu.com internet sitesine üye olan internet kullanıcısı (ÜYE olarak anılacaktır)

2 HİZMET SAĞLAYICI, SİGORTA BİLGİ ve GÖZETİM MERKEZİ(SBM): Bu Sözleşmeye konu hizmet, Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi (SBM) sistemlerinde bulunan bilginin 2. kişilere pazarlanmasından ibarettir

3 SÖZLEŞMENİN KONUSU:

3.1 tramersorgu.com ile ÜYE arasında ileride akdedilecek sözleşmelere ilişkin genel kuralların oluşturulması ve https://tramersorgu.com üyeliği kapsamında tarafların karşılıklı hak ve yükümlülüklerinin belirlenmesidir.
3.2 Bu sözleşme, hukuken çerçeve sözleşme niteliğindedir. Bu sözleşmede yer alan hükümler taraflar arasında sonradan akdedilecek https://tramersorgu.com kapsamındaki bütün sözleşmelere ek olarak taraflar arasında geçerli olacaktır.
3.3 Bu sözleşme, taraflara ileride münferit sözleşmeler kurma konusunda borç ve taahhüt yüklememektedir.

4 TARAFLARIN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ:

4.1 Üye, tramersorgu.com'ın ilgili hizmeti sağladığını kabul ve beyan eder.
4.2 Üye, https://tramersorgu.com internet sitesine üye olurken verdiği kişisel ve diğer sair bilgilerin kanunlar önünde doğru olduğunu, tramersorgu.com'ın bu bilgilerin gerçeğe aykırılığı nedeniyle uğrayacağı tüm zararları aynen ve derhal tazmin edeceğini beyan ve taahhüt eder.
4.3 Üye, tramersorgu.com tarafından kendisine verilmiş olan şifreyi başka kişi ya da kuruluşlara veremez, üyenin söz konusu şifreyi kullanma hakkı bizzat kendisine aittir. Bu sebeple doğabilecek tüm sorumluluk ile üçüncü kişiler veya yetkili merciler tarafından tramersorgu.com'a karşı ileri sürülebilecek tüm iddia ve taleplere karşı, tramersorgu.com'ın söz konusu izinsiz kullanımdan kaynaklanan her türlü tazminat ve sair talep hakkı saklıdır.
4.4 Üye https://tramersorgu.com internet sitesini kullanırken yasal mevzuat hükümlerine riayet etmeyi ve bunları ihlal etmemeyi baştan kabul ve taahhüt eder. Aksi takdirde, doğacak tüm hukuki ve cezai yükümlülükler tamamen ve münhasıran üyeyi bağlayacaktır.
4.5 Üye, https://tramersorgu.com internet sitesinde başkalarının hizmetleri kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı faaliyet (spam, virüs, truva atı, vb.) ve işlemlerde bulunamaz.
4.6 https://tramersorgu.com internet sitesinde üyeler tarafından beyan edilen, yazılan, kullanılan fikir ve düşünceler, tamamen üyelerin kendi kişisel görüşleridir ve görüş sahibini bağlar. Bu görüş ve düşüncelerin tramersorgu.com ile hiçbir ilgi ve bağlantısı yoktur. tramersorgu.com'ın üyenin beyan edeceği fikir ve görüşler nedeniyle üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan ve üçüncü kişilerin beyan edeceği fikir ve görüşler nedeniyle üyenin uğrayabileceği zararlardan dolayı herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
4.7 tramersorgu.com, üye verilerinin yetkisiz kişilerce okunmasından ve üye yazılım ve verilerine gelebilecek zararlardan dolayı sorumlu olmayacaktır. Üye, https://tramersorgu.com internet sitesinin kullanılmasından dolayı uğrayabileceği herhangi bir zarar yüzünden tramersorgu.com'dan tazminat talep etmemeyi peşinen kabul etmiştir.
4.8 Üye, diğer internet kullanıcılarının yazılımlarına ve verilerine izinsiz olarak ulaşmamayı veya bunları kullanmamayı kabul etmiştir. Aksi takdirde, bundan doğacak hukuki ve cezai sorumluluklar tamamen üyeye aittir.
4.9 İşbu üyelik sözleşmesi içerisinde sayılan maddelerden bir ya da birkaçını ihlal eden üye işbu ihlal nedeniyle cezai ve hukuki olarak şahsen sorumlu olup, tramersorgu.com'ı bu ihlallerin hukuki ve cezai sonuçlarından ari tutacaktır. Ayrıca; işbu ihlal nedeniyle, olayın hukuk alanına intikal ettirilmesi halinde, tramersorgu.com'ın üyeye karşı üyelik sözleşmesine uyulmamasından dolayı tazminat talebinde bulunma hakkı saklıdır.
4.10 tramersorgu.com'ın her zaman tek taraflı olarak gerektiğinde üyenin üyeliğini silme, müşteriye ait dosya, belge ve bilgileri silme hakkı vardır. Üye işbu tasarrufu önceden kabul eder. Bu durumda, tramersorgu.com'ın hiçbir sorumluluğu yoktur.
4.11 https://tramersorgu.com internet sitesi yazılım ve tasarımı tramersorgu.com mülkiyetinde olup, bunlara ilişkin telif hakkı ve/veya diğer fikri mülkiyet hakları ilgili kanunlarca korunmakta olup, bunlar üye tarafından izinsiz kullanılamaz, iktisap edilemez ve değiştirilemez.
4.12 tramersorgu.com tarafından https://tramersorgu.com internet sitesinin iyileştirilmesi, geliştirilmesine yönelik olarak ve/veya yasal mevzuat çerçevesinde siteye erişmek için kullanılan İnternet servis sağlayıcısının adı ve Internet Protokol (IP) adresi, Siteye erişilen tarih ve saat, sitede bulunulan sırada erişilen sayfalar ve siteye doğrudan bağlanılmasını sağlayan Web sitesinin Internet adresi gibi birtakım bilgiler toplanabilir.
4.13 tramersorgu.com kullanıcılarına daha iyi hizmet sunmak, ürünlerini ve hizmetlerini iyileştirmek, sitenin kullanımını kolaylaştırmak için kullanımını kullanıcılarının özel tercihlerine ve ilgi alanlarına yönelik çalışmalarda üyelerin kişisel bilgilerini kullanabilir. tramersorgu.com, üyenin https://tramersorgu.com internet sitesi üzerinde yaptığı hareketlerin kaydını bulundurma hakkını saklı tutar.
4.14 tramersorgu.com'a üye olan kişi, yürürlükte bulunan ve/veya yürürlüğe alınacak uygulamalar kapsamında tramersorgu.com tarafından kendisine ürün ve hizmet tanıtımları, reklamlar, kampanyalar, avantajlar, anketler ve diğer müşteri memnuniyeti uygulamaları sunulmasına izin verdiğini beyan ve kabul eder. Üye, tramersorgu.com'a üye olurken ve/veya başka yollarla geçmişte vermiş olduğu ve/veya gelecekte vereceği kişisel ve alışveriş bilgilerinin ve alışveriş ve/veya tüketici davranış bilgilerinin yukarıdaki amaçlarla toplanmasına, SBM tarafından kullanılmasına ve arşivlenmesine izin verdiğini beyan ve kabul eder. Üye aksini bildirmediği sürece üyeliği sona erdiğinde de verilerin toplanmasına, SBM tarafından kullanılmasına ve arşivlenmesine izin verdiğini beyan ve kabul eder. Üye aksini bildirmediği sürece tramersorgu.com'ın kendisi ile internet, telefon, SMS, vb. iletişim kanalları kullanarak irtibata geçmesine izin verdiğini beyan ve kabul eder. Üye yukarıda bahsi geçen bilgilerin toplanması, paylaşılması, kullanılması, arşivlenmesi ve kendisine erişilmesi nedeniyle doğrudan ve/veya dolaylı maddi ve/veya manevi menfi ve/veya müspet velhasıl herhangi bir zarara uğradığı konusunda talepte bulunmayacağını, tramersorgu.com'ı sorumlu tutmayacağını beyan ve kabul eder.
4.15 tramersorgu.com, üyenin kişisel bilgilerini yasal bir zorunluluk olarak istendiğinde, yasal gereklere uygun hareket etmek veya tramersorgu.com'a tebliğ edilen yasal işlemlere uymak tramersorgu.com ve tramersorgu.com web sitesi ailesinin haklarını ve mülkiyetini korumak ve savunmak için gerekli olduğuna iyi niyetle kanaat getirdiği hallerde açıklayabilir.
4.16 tramersorgu.com web sitesinin virüs ve benzeri amaçlı yazılımlardan arındırılmış olması için mevcut imkânlar dâhilinde tedbir alınmıştır. Bunun yanında nihai güvenliğin sağlanması için kullanıcının, kendi virüs koruma sistemini tedarik etmesi ve gerekli korunmayı sağlaması gerekmektedir. Bu bağlamda üye tramersorgu.com web sitesi’ne girmesiyle, kendi yazılım ve işletim sistemlerinde oluşabilecek tüm hata ve bunların doğrudan ya da dolaylı sonuçlarından kendisinin sorumlu olduğunu kabul etmiş sayılır.
4.17 tramersorgu.com, sitenin içeriğini dilediği zaman değiştirme, kullanıcılara sağlanan herhangi bir hizmeti değiştirme ya da sona erdirme veya tramersorgu.com web sitesinde kayıtlı kullanıcı bilgi ve verilerini silme hakkını saklı tutar.
4.18 tramersorgu.com, üyelik sözleşmesinin koşullarını hiçbir şekil ve surette ön ihbara ve/veya ihtara gerek kalmaksızın her zaman değiştirebilir, güncelleyebilir veya iptal edebilir. Değiştirilen, güncellenen ya da yürürlükten kaldırılan her hüküm, yayın tarihinde tüm üyeler bakımından hüküm ifade edecektir.
4.19 Taraflar, tramersorgu.com'a ait tüm bilgisayar kayıtları karşı tarafın delil ibraz hakkını engellememek kaydı ile münhasır delil olarak, H.M.K. madde 193’e uygun şekilde esas alınacağını ve söz konusu kayıtların bir delil sözleşmesi teşkil ettiği hususunu kabul ve beyan eder.
4.20 tramersorgu.com, iş bu üyelik sözleşmesi uyarınca, üyelerinin kendisinde kayıtlı elektronik posta adreslerine bilgilendirme mailleri ve cep telefonlarına bilgilendirme SMS’leri gönderme yetkisine sahip olmakla beraber, üye işbu üyelik sözleşmesini onaylamasıyla beraber bilgilendirme maillerinin elektronik posta adresine ve bilgilendirme SMS’lerinin cep telefonuna gönderilmesini kabul etmiş sayılacaktır.

İşbu sözleşme üyenin üyeliğini iptal etmesi veya tramersorgu.com tarafından üyeliğinin iptal edilmesine kadar yürürlükte kalacaktır. tramersorgu.com üyenin üyelik sözleşmesinin herhangi bir hükmünü ihlal etmesi durumunda üyenin üyeliğini iptal ederek sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilecektir.

5 SÖZLEŞMENİN FESHİ

İşbu sözleşme üyenin üyeliğini iptal etmesi veya tramersorgu.com tarafından üyeliğinin iptal edilmesine kadar yürürlükte kalacaktır. SBM üyenin üyelik sözleşmesinin herhangi bir hükmünü ihlal etmesi durumunda üyenin üyeliğini iptal ederek sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilecektir.

6 İHTİLAFLERİN HALLİ

İşbu sözleşmeye ilişkin ihtilaflarda İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

7 YÜRÜRLÜK

Üyenin, üyelik kaydı yapması üyenin üyelik sözleşmesinde yer alan tüm maddeleri okuduğu ve üyelik sözleşmesinde yer alan maddeleri kabul ettiği anlamına gelir. İşbu Sözleşme üyenin üye olması anında akdedilmiş ve karşılıklı olarak yürürlüğe girmiştir.

8 ÇEŞİTLİ HÜKÜMLER

8.1 https://tramersorgu.com internet sitesinden yapılan sorgulamalarda kullanılan bilgiler Sigorta Şirketleri tarafından sözleşme dışı Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi (SBM) kayıtlarına girilmesi ve bu ÜYELİK sözleşmesinin imzalanmış olması nedeni ile tramersorgu.com verilen bilgilerin içeriği ile ilgili olarak hiçbir hukuksal sorumluluğu bulunmamaktadır.
8.2 Üye, sorgulama sonucunda elde edeceği bilgi içeriğine bağlı olarak tramersorgu.com'a karşı olan tüm dava, talep ve şikâyet haklarından feragat etmektedir.
8.3 Üye tarafından yapılacak sorgulamada elde edilen bilginin delil niteliği bulunmamaktadır. Üye, elde edeceği bilgiyi sitemde bulunduğu haliyle görüntüleyecektir, bilginin gerçekliğini ve doğruluğunu sistem üzerinden sorgulayamayacağı gibi bu bilginin gerçek olmadığı, gerçeği yansıtmadığı, hatalı olduğu ve benzeri iddialar ileri sürerek, kâr kaybı ya da zarar gibi iddialarla bilginin kaynağı olan Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi aleyhine herhangi bir talepte bulunmayacağını beyan ve kabul etmektedir.
8.4 Sorgu sonuçları, Sigorta Şirketleri tarafından SBM kayıtlarına girmemiş bilgileri veya SBM'ye iletilmemiş bilgileri içermez.
8.5 Sorgu sonucu verilen bilgiler, ÜYE, SBM ve tramersorgu.com arasında gizlidir.
8.6 Sorgu sonucunda elde edilen bilgi herhangi bir uyuşmazlıkta delil olarak kullanılamaz, çoğaltılamaz.
8.7 Sorgu sonucu verilen bilgilerde hata ya da eksiklik tespit edilmesi halinde ilgili sigorta şirketine başvuru yapılması gerekmektedir.
8.8 Hasar Geçmişi Sorgulama hizmetiyle sunulan hasar bilgileri, 2003 yılından itibaren sigorta şirketleri tarafından yapılan kasko ve trafik sigortası hasar ödemeleri ile sınırlıdır. Hasar bilgileri bir defaya mahsus cam hasar ödemelerini ve sigortalının hasar ihbarı yapmadan kendi imkanları ile onarımını gerçekleştirdiği hasarları ve sigortalı olmayan araçta oluşan hasarları içermemektedir.

Kişisel verilerin korunması

İşbu Aydınlatma Metni ile, yürürlükteki yasal mevzuata uygun olarak ve 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (Kanun) kapsamında Ayrancılar Mahallesi 75. Sokak Numara 15/2 35870 Torbalı/İZMİR adresinde mukim TRAMERSORGU Bilişim Sanayi ve Tic. Ltd. Şti. (tramersorgu.com) hizmetlerinden faydalanmak isteyen kullanıcılar ve ziyaretçiler (Kullanıcı) tarafından tramersorgu.com'a ait www.tramersorgu.com internet sitesi ve tramersorgu.com'ın sağladığı ürün ve hizmetlerin kullanımı ile bağlantılı olarak tramersorgu.com'a sağlanan verilerin işlenmesi ve kullanım türü, derecesi ve amacı ile ilgili olarak Kullanıcı’lara bilgilendirme yapılması amaçlanmaktadır.

Kişisel verilerin işlenmesi, kişisel verilerin tamamen ve kısmen otomatik olan (çerezler) ya da herhangi bir veri kayıt sisteminin parçası olmak kaydıyla otomatik olmayan yollarla elde edilmesi, kaydedilmesi, depolanması, muhafaza edilmesi, değiştirilmesi, yeniden düzenlenmesi, açıklanması, aktarılması, devralınması, elde edilebilir hale getirilmesi, sınıflandırılması ya da kullanılmasının engellenmesi gibi kişilere ait veriler üzerinde gerçekleştirilen her türlü işlemi ifade etmektedir.

tramersorgu.com tarafından işlenen kişisel veriler; internet sitesi Kullanıcılar’ının kimlik bilgisi, iletişim bilgisi, müşteri bilgisi, müşteri işlem bilgisi,işlem güvenliği bilgisi,finansal bilgi, hukuki işlem ve uyum bilgisi,denetim ve teftiş bilgisi, talep/şikayet yönetimi bilgisi, itibar yönetimi bilgisi, olay yönetimi bilgisi ve pazarlama bilgisi kategorisi bilgileri ile üyeyi tanımlamaya yönelik her türlü diğer bilgiyi içermektedir.

tramersorgu.com tarafından Kullanıcılar’ın veri toplama ekranına girdiği verileri tamamen veya kısmen otomatik yollar ile elde edilen kişisel veriler, Kullanıcılar’a *.tramersorgu.com'un sunduğu ürün ve hizmetlerden ilgili kişileri faydalandırma hizmetinin sağlanması amacı ile sınırlı olarak Kanun’un 4. maddesinde ve Aydınlatma Yükümlülüğünün Yerine Getirilmesinde Uyulacak Usul ve Esaslar Hakkında Tebliğ’de (Tebliğ) belirtilen genel ilkeler ışığında, Kanun’un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları dahilinde işlenebilecektir.

Kişisel verilerinizinin, gizli bilgilerinizin korunmasını ve gizli tutulmasını ciddiye almaktayız. Kanun ve ilgili mevzuat hükümlerine tarafımızca, çalışanlarımızca ve servis sağlayıcılarımızca görevlerini yerlerine getirirlerken gizliliklerine mutlaka dikkat edilmesini ve yalnızca sizlere bildirdiğimiz amaçlarla kullanılmasını sağlamak üzere gerekli teknik ve idari önlemleri almaktayız.

Ancak Kullanıcı’nın bilgilerini kendi cihazı üzerinden vermesi sebebiyle ilgisiz kişiler tarafından erişilmemesi amacıyla virüs ve benzeri zararlı uygulamalara karşı gerekli tedbirlerin Kullanıcı tarafından alınmaması ve tramersorgu.com'ın gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın, sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, tramersorgu.com'ın herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.

tramersorgu.com tarafından edinilen bilgiler; tramersorgu.com'ın kişisel veri işleme amacı ile orantılı ve gerekli olan süre ile kayda alınabilecek, basılı/manyetik arşivlerde saklanabilecek, gerekli görülen hallerde güncellenebilecek, paylaşılabilecek, aktarılabilecek, transfer edilebilecek, kullanılabilecek ve Kanun’un 5. 6. 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları dahilinde işlenebilecek ve aktarılabilecektir. Buna ek olarak Kanun dahil ilgili mevzuat hükümleri dahilinde zorunlu olması durumunda bazı uygulamalar ve işlemler için ayrıca ilave izniniz de gerekebilecektir. Bu durumlarda sizlerin açık rızaları rica edilecektir. Bu verilere ek olarak bizlere iletmiş olduğunuz kişisel verileriniz hukukun gerekli kıldığı durumlarda resmi kurum/kuruluşlar, mahkemeler tarafından talep edilmesi halinde ilgili merci ve mahkemelere iletilebilecektir.

Söz konusu kişisel veriler, tramersorgu.com'ın işbu Kişisel Veri Bilgilendirme Metni ve mevzuatta belirtilen yükümlülüklerinin ifası için, belirtilen amaç ve gerekli süre dahilinde saklanmaktadır.

Ebeveyninin veya velisinin izni olmadan küçüklerin kişisel verilerini göndermemeleri gerekmektedir.

tramersorgu.com, tramersorgu.com'a ait internet sitesinin, durumun niteliğine göre diğer internet sitelerine bağlantılar içermesi halinde bu sitelerin operatörlerinin veri koruma hükümlerine uygun olup olmamaları hususunda hiçbir taahhütte bulunmamaktadır. tramersorgu.com, link veya benzeri başka yöntemlerle bağlantı verdiği sitelerin içeriklerinden hiçbir zaman sorumlu değildir.

Kullanıcı’nın, Kanun’un 11. maddesi uyarınca; (i) kişisel verisinin işlenip işlenilmediğini öğrenme; (ii) kişisel verileri işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; (iii) kişisel verilerinin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; (iv) yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerinin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; (v) kişisel verilerinin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; (vi) kişisel verilerinin işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde kişisel verilerinin silinmesini veya yok edilmesini isteme; (vii) Kanun’un 7. maddesi uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, kişisel verilerinin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; (viii) işlenen verilerinin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve (ix) kişisel verilerinin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğramanız hâlinde zararınızın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.

Kullanıcı’nın, yukarıda sayılan haklarına ilişkin taleplerini, Kanun’un 13. maddesinin 1. fıkrası gereğince ve Veri Sorumlusuna Başvuru Usul ve Esasları Hakkında Tebliğ (Veri Sorumlusuna Başvuru Tebliği) uyarınca yazılı olarak veya kayıtlı elektronik posta (KEP) adresi, güvenli elektronik imza, mobil imza ya da tramersorgu.com'a daha önce bildirilen ve tramersorgu.com'ın sisteminde kayıtlı bulunan elektronik posta adresini kullanmak suretiyle (bu kapsamda hizmet@tramersorgu.com adresimiz üzerinden tramersorgu.com ile iletişime geçilmesini rica ederiz.) veya başvuru amacına yönelik geliştirilmiş bir yazılım ya da uygulama vasıtasıyla tramersorgu.com'a iletmesi durumunda, tramersorgu.com talebin niteliğine göre Kullanıcı’nın taleplerini en kısa sürede ve en geç 30 (otuz) gün içinde ücretsiz olarak sonuçlandıracaktır. Ancak, işlemin ayrıca bir maliyet gerektirmesi halinde Veri Sorumlusuna Başvuru Tebliği’nde belirtilen tarifedeki ücret tramersorgu.com tarafından talep edilebilecektir.

tramersorgu.com, Kullanıcı’nın başvurusu üzerine Kullanıcı’nın talebini kabul edecek veya gerekçesini açıklayarak reddedecek ve cevabını yazılı olarak veya elektronik ortamda bildirecektir. Kullanıcı’nın başvurusunda yer alan talebin kabul edilmesi halinde tramersorgu.com tarafından gereği yerine getirilecektir. Başvurunun tramersorgu.com'ın hatasından kaynaklanması ve tarafınızdan bir ücret tahsil edilmesi halinde alınan ücret iade edilecektir.

Çerez politikası

İşbu Çerez Politikası, www.tramersorgu.com alan adlı internet sitesi ( web sitesi ) aracılığıyla, TRAMERSORGU Bilişim Sanayi ve Tic. Ltd. Şti. ( Şirket ) ait ürün ve/veya hizmetleri kullanan tüm kişiler ( Kullanıcı ) için geçerlidir. İşbu Çerez Politikası, Şirket tarafından Kullanıcılar’ının gizlilik ve kişisel verilerinin korunması haklarını gözeterek WebSitesi’nde çerez kullanımının kapsamı ve amaçları hakkında detaylı bilgi sunmak amacıyla hazırlamıştır. web sitesi’nde bulunan çerez bilgilendirme uyarısının kapatılması ve web sitesi’nin kullanılmaya devam edilmesi halinde Çerez kullanımına rıza verdiğiniz kabul edilmektedir.

Çerezler tarayıcınız üzerinden çevrimiçi bir hizmete eriştiğiniz zaman elektronik cihazlarınıza gönderilen ve cihazınızın internet sitesine veya uygulamaya eriştiğini hatırlayan küçük tanımlama ve veri depolama dosyalarıdır. Çerezler, bu dosyaları tekrar kaynak web sitesine veya çerezleri tanıyan bir başka web sitesine gönderebilir. Bu dosyalarda, web sitesi’nin bazı temel özelliklerinden faydalanmanızı, web sitesi’ni tekrar kullandığınızda verilerinizin hatırlanmasını ve web sitesi’ni daha etkin ve kolay kullanabilmenizi sağlamak için web sitesi gezintinize ait bilgiler saklanmaktadır.

Web Sitemizde çerez kullanımının temel amaçları; sizlere kullanıcı dostu bir deneyim sunmak, web sitesi’nin geliştirilmesini sağlamak, Şirket’in hizmetlerini ve ürünlerini iyileştirmesini sağlamak, web sitesi’nin kullanımını kolaylaştırmak ve Şirket’in hizmetlerini ve web sitesi’nin kullanımını Kullanıcılar’ın ilgi alanlarına ve tercihlerine yönelik olarak değiştirmektir.

Çerezler, web sitesi’ne erişim yaptığınız elektronik cihazda siteye erişmek için kullandığınız internet servis sağlayıcısının adı ve Internet Protokol ( IP ) adresi, web sitesi’ne eriştiğiniz tarih ve saat, web sitesi’nde bulunulan sırada erişilen sayfalar ve siteye doğrudan bağlanılmasını sağlayan web sitesinin internet adresi dahil olmak üzere kullanım tercihlerinize ve web sitesi’nde yaptığınız gezintiye ilişkin veriler toplamaktadır. Bu veriler burada belirtilen amaçlar doğrultusunda yurtiçinde mukim iş ortaklarımıza aktarılabilecektir.

Kullanım amacına ve kullanıldığı süreye göre farklı türde çerezler bulunmaktadır. Şirketimiz, Kullanılması Zorunlu Olan Çerezler, Otantikasyon Çerezleri, İşlev Çerezleri, Analiz/Performans Çerezleri, Hedefleme/Reklam/Pazarlama Çerezleri, Kalıcı Çerezler ve Oturum Çerezleri tip çerezleri kullanmaktadır.

Zorunlu çerezler ve Analiz/Performans çerezleri devre dışı bırakılamayacaktır ancak diğer türdeki çerezlerin bilgisayarınızda saklanmasını istemiyorsanız tarayıcınızın ayarlar kısmından çerez kullanım tercihlerinizi değiştirebilirsiniz. Çerez yönetim ayarları tarayıcıdan tarayıcıya farklılık göstermekte ve modern tarayıcıların yardım menüleri altında çerezlere ilişkin detaylı bilgiler yer almaktadır. Ancak, çerez kullanımını engellemeniz durumunda Şirket’in internet üzerinden sağladığı bazı hizmetleri alamayabilir ya da size özel fırsatları göremeyebilirsiniz.

Şirket, işbu Çerez Politikası hükümlerini dilediği zaman güncelleyebilir, değiştirebilir veya yürürlükten kaldırabilir. Güncellenen, değiştirilen ya da yürürlükten kaldırılan her hüküm, yayın tarihinde Kullanıcı için hüküm ifade edecektir. Yapılan değişikliğin ardından Kullanıcı’nın Şirket’in hizmet veya ürünlerini kullanmaya devam ediyor olması, değişikliklere muvafakati anlamına gelecektir.

Şirket tarafından kişisel verilerinizin işlenmesine ilişkin daha detaylı bilgi için Kişisel Veri Aydınlatma Metnini inceleyebilirsiniz.

Yardım

tramersorgu.com nedir ?
tramersorgu.com, güvenli, kolay ve hızlı hasar kaydı, kilometre ve çok daha fazlasını sunan bir sorgulama sistemidir.
tramersorgu.com ile neler yapabilirim ?
tramersorgu.com, ile kaza, araç detay, değişen parça sorgulaması, kilometre kaydını hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.
Kimler kullanabilir ?
tramersorgu.com, geçerli bir e-posta adresi ve herhangi bir bankadan bir kredi kartı olan herkes, saniyeler içinde üye olarak kullanabilir.
tramersorgu.com içeriği ve görsellerini kendi web sitemde kullanmak istiyorum, sakıncası var mı ?
tramersorgu.com, görselleri ve içeriğinin telif hakları Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi'ne aittir. Hiçbir şekilde izinsiz kullanılamaz.
Bilgi Güvenliği Politikası
tramersorgu.com, kurumsal bilgiyi son derece değerli bir varlık olarak görür; bu nedenle bilgi ve bilginin üzerinde tutulduğu destek iş sistemleri, kurum içinde tanımlanmış iş süreçleri açısından kritik önem taşır ve uygun şekilde korunmasının gerekliliğini kabul eder. Bilgi Güvenliği ve Bilgi Güvenliği Politikasının amacı, yasal düzenlemeleri de göz önünde bulundurarak, bilgilerin ve tüm destek iş sistemlerinin, süreçlerinin ve uygulamalarının gizliliğini, bütünlüğünü ve kullanılabilirliğini korumak, sürdürmek ve yönetmektir. Bunu yaparken, tüm bu varlıklar üzerindeki mevcut ve potansiyel riskler değerlendirilerek uygun biçimde bertaraf edilir veya sınırlandırılır. Sigortam360 bilgilerine erişim ihtiyacı olan üçüncü şahıs hizmet sağlayıcıları ve bunlara bağlı destek personeli gibi tüm kişiler, Bilgi Güvenliği politika ve prosedürlerine bağlı kalırlar. Sigortam360 yöneticileri bu firmalarla yapmış olduğu anlaşmalarla firmaların Bilgi Güvenliği politika ve prosedürlerine uymalarını temin ederler. Bu politika ile birlikte, bilginin yetkisiz ve izinsiz erişime karşı korunması, gizliliğinin ve bütünlüğünün sağlanması, yetkisiz kişilere kasten verilmemesi ve ihtiyaç duyulduğunda yetkili kullanıcılar tarafından erişilmesi sağlanır. Bu kapsamda tüm çalışanlara Bilgi Güvenliği konusunda eğitim verilmesi, tüm Bilgi Güvenliği açıklarının ve şüphe duyulan zayıf noktaların sorumlu kişilere raporlanması garanti altına alınır.
Satış sözleşmesi nedir ?
Satış Sözleşmesi, 6502 sayılı Tüketicinin korunması hakkındaki kanun gereğince müşteri haklarını tanımlamak ve korumak amacıyla hazırlanmıştır. İlgili kanun gereği internet üzerinden alışveriş yapan müşterilerin bu sözleşmeyi elektronik ortamda onaylaması gerekmektedir. İlgili kanun gereği Satış Sözleşmesi onaylanmadan sorgu hakkı satışı yapılamamaktadır.
tramersorgu.com, sitesinde sorgu bakiyesi satın alma yöntemleri nelerdir ?
Kredi kartları : 21 banka 8 program tümü, yurt dışı kartları geçerlidir.
Havale / Eft ile yapılan ödemeler, banka bilgileri alanında yazılı iban numaralarına yapılabilir.
Fiyatlarınıza KDV dahil mi ?
Ürün fiyatlarına KDV dahildir. Tüm ürünlerde KDV oranı %18'dir.
Ürün satışlarında taksit imkanı var mı ?
Sorgu bakiyesi satın alımlarında taksitlendirme işlemi destekleyen kredi kartları ile yapılabilir. Taksit seçenekleri bankaların faizlendirme politikasına göre değişiklik gösterebilir.
Sorgu bakiyesi satın aldıktan sonra vazgeçtim, nasıl iptal edebilirim ?
Sorgu bakiyesi satın alındıktan sonra kullanılmamış olmak koşuluyla satın aldığınız sorgu bakiyesi 14 gün içerisinde iptal edilebilir. İptal işlemi Hesabım/Satın Aldıklarım menüsünden yapılabilmektedir.
Satın aldığım sorgu hakkını iptal ettim, ücret iade prosedürü nedir ?
Satın aldığınız sorgu tutarı hemen iade edilmektedir fakat iadenin ekstrenize yansıması bankanıza bağlı olarak değişiklik gösterebilir
Kredi kartı 3D koruması
Sanal Alışverişin Güvencesi 3D secure tramersorgu.com'da! 3D Secure Nedir? Internet üzerinden kredi kartı ve banka kartıyla yapılan alışveriş işlemlerinin güvenliğinin artırılması için geliştirilmiş bir sistemdir. Visa ve MasterCard'ın geliştirdiği bu güvenli sanal alışveriş çözümleri ile hem kart sahipleri hem de üye işyerleri sahtekarlıklara karşı güvence altına alınmıştır. Verified by Visa ve MasterCard SecureCode logoları bulunan sanal işyerlerinden yapılan online alışverişler Visa ve MasterCard güvencesi altındadır. 3D Secure Neden Güvenlidir? 3D Secure sisteminde, sanal ödeme işlemi gerçekleşirken, banka tarafından kart sahibine sadece kendisinin bildiği ödeme şifresi sorulmakta ve kart sahibinin kimliği doğrulanmaktadır. Yetkisiz kişilerin kartlarını internet ortamında kullanması engellenmektedir. 3D Secure Nasıl İşler? Kart sahibi, kartını internet bankacılığı kanalıyla bankasına kaydettirir. Kartına bağlı bir şifre ve bir güvenlik soru - cevabı tanımlar. Kart sahibi, sisteme uyumlu sanal işyerinde alışverişini yapar ve ödeme bölümüne geçer. Kart sahibinin karşısına, bankası tarafından, işlem şifresini soran bir pop-up ekran açılır. Kart sahibi şifresini girerek işleme devam eder. Şifre, banka tarafından doğrulanınca işlem tamamlanır.
Kredi kartı bilgilerimi saklıyor musunuz ?
Hayır, tramersorgu.com kredi kartı bilgilerinizi hiçbir şekilde saklamamaktadır.
Sorgu hakkı satın alırken yaşadığım sorunlar oldu. Kime nasıl iletmeliyim ?
0850 850 49 55 numaralı telefonu arayabilirsiniz.
Aradığınız sorunun cevabını bulamadınız mı ?
Diğer sorularınız için 0850 850 49 55 numaralı telefonu arayabilirsiniz (tüm operatörler için).